Organic 02 -2633

C.مختصری راجع به برنامه رژیم درمانی توسط دکتر سعید اوسطی مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

۱. مختصری راجع به برنامه رژیم درمانی توسط دکتر سعید اوسطی

با سلام

چاقی یکی از معظلات فعلی در تمامی دنیاست. این مشکل تنها گریبان کشورهای پیشرفته را نگرفته است بلکه حتی جهان سوم هم از آن رنج میبرد. آنچه بیشتر مد نظر تمام افراد چاق میباشد، رسیدن به یک وزن ایده آل در کمترین زمان است در حالیکه وزن ایده آل به نظر بنده شاید برای هر نفر یک وزن خاص بر اساس نوع عضله، تراکم استخوان، قومیت و دیگر عوامل است. دیگر آنکه افراد معمولا ما را بر اساس تناسب اندام قضاوت میکنند نه وزن. آنچه در رژیمهای بسیار سخت و حتی رژیمهای کم خوری متداول رخ میدهد چیزی جز کاهش توده عضلانی نیست که بدنبال آن آب بدن هم از دست میرود. لذا اینجانب که تخصص خود را در رشته علوم تغذیه و با گرایش فارماکولوژی و  سلولی ملکولی گرفته ام بشدت از روند هائی که آسیب های مختلف به بدن وارد می کنند اجتناب کرده و میکنم. هدف بنده کاهش حجم چربیهای مازاد در بدن است و این شیوه بر خلاف آنچه در رادیو تلوزیون از آن بعنوان شیوه نوین یاد شده است ابداً ابداع بنده نیست ولی سالم ترین راه بر اساس اصول علمی میباشد.

لذا افرادی که با اینجانب شروع به کار میکنند باید اول به سلامتی بیاندیشند و دوم اینکه بهیچ عنوان از ترازو استفاده نکنند. وزن بهیچ عنوان نمایه مناسبی برای تناسب اندام نیستالبته در طول انجام پروسه وزن هم کم می شود ولی سایز باید مد نظر باشد.

 

 

مختصری راجع به روش کار دکتر سعید اوسطی در درمان چاقی

با تبریک سال 1398  و آرزوی تندرستی:

آنچه بیشتر مد نظر تمام افراد چاق میباشد، رسیدن به یک وزن ایده آل در کمترین زمان است در حالیکه وزن ایده آل به نظر بنده شاید برای هر نفر یک وزن خاص بر اساس نوع عضله، تراکم استخوان، قومیت و دیگر عوامل است. دیگر آنکه افراد معمولا ما را بر اساس تناسب اندام قضاوت میکنند نه وزن. آنچه در رژیمهای بسیار سخت و حتی رژیمهای کم خوری متداول رخ میدهد چیزی جز کاهش توده عضلانی نیست که بدنبال آن آب بدن هم از دست میرود. هدف بنده کاهش التهابات و حجم چربیهای مازاد در بدن است و بر اساس اصول علمی نوین میباشد.

لذا افرادی که با اینجانب شروع به کار میکنند باید اول به تناسب اندام بیاندیشند و دوم اینکه بهیچ عنوان ترازو را ملاک پیشرفت خود ندانند مگر موارد خاص. وزن بهیچ عنوان نمایه مناسبی برای تناسب اندام نیست. البته در طول انجام پروسه وزن هم کم می شود ولی سایز باید مد نظر باشد. -کارنامه بعضی از موارد و نمونه های  موفق در درمان، در سایت و اینستا قرار داده شده است.

         روش کار:

اول شناسائی علل چاقی، سپس مداخلات مناسب بسته به شرایط بدنی هر شخص. در درمان از مکمل های ایمن و بی آزار باید استفاده شود. نباید بار بدن را اضافه کرد. هدف رساندن شرایط بدن به شرایط طبیعی است که شاید سالها از آن دور بوده است.از دید من در مراحل اول درمان، رژیم غذائی به تنهائی هیچ کاری نمی تواند بکند. چاقی بیماری است و باید درمان شود. بطور جامع.

         مراحل کار:

 1. سنجش کامل بدن با پیشرفته ترین دستگاه آنالیز BIA INBODY 770 (در مطب انجام میشود).
 2. تست Quantum Magnetic Resonance Analyser
 3. مصاحبه اختصاصی با فرد برای پی بردن به نکات لازم برای شروع درمان چاقی و عوارض مرتبط لازم است.
 4. آزمایش خون تخصصی در آزمایشگاه های مشخصی که به فرد اعلام می شود. بر اساس مصاحبه ممکن است نحوه یا تعداد آزمایشها تغییر نماید اما بدلایلی مانند نوع کیت خاص ویا اینکه پس آماده شدن جواب آزمایش ممکن است نیاز بررسی جامع تر بر روی نمونه سرم موجود در آزمایشگاه باشد، آزمایش صرفا باید در آزمایشگاههای خاص مورد نظر اینجانب انجام شود. خود آزمایشگاه جواب را ارسال می کند.آزمایش خون فقط یک بار انجام میگیرد.
 5. بررسی اطلاعات بدست آمده و تهیه دستورالعمل

         شرایط جدید عدم پذیرش از اول فروردین 1398:

خوشبختانه تعداد متخصصین تغذیه با گرایشهای مختلف در سالهای اخیر رشد بسیاری داشته است و این متخصصین بر اساس گرایش تحصیلی خود در رشته و گرایش تخصصی خودشان بکار مشغول میباشند. مثلاً متخصصین تغذیه در زمینه :رژیمهای غذائی در سرطان، تغذیه کودکان، تغذیه در اختلالات خوردن، تغذیه در سالمندان، تغذیه در باروری و ناباروری ، تغذیه برای افزایش قد، تغذیه در بیماریهای کلیوی، تغذیه در بیماریهای قلبی عروقی، تغذیه ورزشی و ....

اینجانب بطور تخصصی در زمینه درمان چاقی با دیدگاه سلولی ملکولی و ارتباطات بین سلولی ،مقاومت به انسولین و التهاب بعنوان عوامل اصلی چاقی کار میکنم و  چون از دید اینجانب رژیم غذایی به تنهایی قادر به رساندن فرد به اندام و وزن مناسب نمی باشد لذا بر اساس ارزیابی های جامع از مکمل های مختلف و صد البته ایمن و سالم در رسیدن به هدف بهره می گیرم.به همین دلیل استدعا دارم  افراد با شرایط زیر اینجانب را برای خدمتگذاری انتخاب نکنند.

o       افرادی که صرفاً دنبال رژیم غذائی بدون مصرف هر نوع مکملی هستند(البته این به آن معنی نیست که به همه افراد حتماً مکمل داده خواهد شد-در پاره ای از موارد مکملی نیاز نیست.

o       افرادی که اساساً با مصرف هر نوع مکمل مخالفند

o       بانوان محترم باردار و شیرده

o       کودکان عزیز و افراد محترم زیر 18 سال

o       از افراد دارای شرایط زیر صرفاً با معرفی نامه و تایید پزشک متخصص محترم (یا تیم پزشکی محترم ) ایشان پذیرش صورت می گیرد

o       بیماران تحت درمان شیمی درمانی یا پرتودرمانی ویا سابقه درمان سرطان

o       بیماران تحت درمان با داروهای ضد تشنج ویا افراد و بیماران تحت درمان با داروهای اعصاب و روان و سابقه مصرف داروهایی لاموتریژن، دپاکین، لیتیوم، فنی توئین و کاربامازپین

o       افرادی که به واسطه درمان همزمان چند بیماری (مانند دیابت و کلیوی ،تیروییدی، قلبی، اعصاب و روان و ..)، داروهای مختلف و متعدد دریافت می کنند

================================================

         هزینه ها:

         برای آگاهی از هزینه ها لطفاً در روزها و ساعات کاری درج شده در سایت و اینستاگرام با شماره های مطب تماس حاصل فرمائید.

       هزینه ها ی جلسه اول :

 1. تشکیل پرونده
 2. آنالیز BIA INBODY770
 3. تست Quantum Magnetic Resonance Analyser
 4. ویزیت

       هزینه دریافت دستورالعمل ها

1-دریافت حضوری

2-ارسال از طریق اسکن و ایمیل

       هزینه جلسات پیگیری(جلسات بعدی)

 1. ویزیت در هر مراجعه
 2. آنالیز BIA INBODY770 در هر مراجعه

============================================================

         چرا برای دریافت دستورالعمل ها هزینه دریافت می شود؟

دستورالعمل ها برای هر شخص و بر اساس نتایج جامع و کامل بدست آمده از:

آنالیز BIA INBODY 770

 Quantum Magnetic Resonance Analyser

نتایج آزمایش خون

و مصاحبه جلسه اول

صرفاً توسط خودم تهیه و برای پرینت صادر می شود. در پاره ای از موارد این بررسی ها شاید ساعتها طول بکشد اما حداقل زمان برای هر نفر کمتر از نیمساعت تا چهل دقیقه نیست. هزینه دستورالعمل بابت مطالعه و بررسی و صرف زمان برای این پروسه میباشد. افراد از دو طریق می توانند دستورالعمل ها را دریافت نمایند:

1-حضوری از همکاران در مطب ویا

2-     از طریق ایمیل(بعنوان هزینه های جانبی مربوط به اسکن و ایمیل مبلغی  به هزینه دریافت حضوری اضافه می شود) 

         مدت زمان دریافت دستورالعمل ها:

 بسته به آزمایش خون تا دریافت دستورالعمل ها بین 10 تا 15 روز طول میکشد.

         هر چند وقت یکبار فرد باید برای پیگیری مراجعه نماید؟

یک ماه یکبار . منتهی بر اساس  روند درمان ممکن است مراجعات تغییر کند.

         چرا فرد هر بار بایستی تست BIA INBODY 770 را انجام دهد؟

وزن به تنهایی به هیچ عنوان نمایه مناسبی نیست. بسیاری از افراد بسیار موفق در کاهش وزن و خصوصاً سایز را داشته ام که در روز مراجعه یا مراجعات بعدی بدلایل مختلف از جمله بدخوابی، استرس، خصوصاً در مورد بانوان التهاب ناشی از دوره ماهیانه، ورم داشته و وزن بطور گول زنک افزایش داشته است.  لذا از یکی از پیشرفته ترین انواع دستگاه BIA (Inbody 770) بهره میگیرم که:   ﺑﻪ دﻟﻴﻞ اﺳﺘﻔﺎده از ﮔﺴﺘﺮه اي از ﻓﺮﻛﺎﻧﺲ ﻫﺎي کم به زیاد (از ﻓﺮﻛﺎﻧﺲ ﻳﻚ ﻛﻴﻠﻮﻫﺮﺗﺰ ﺗﺎ ﻳﻚ ﻣﮕﺎ هرﺗﺰ-با 6 فرکانس) جزو گرانترین انواع این دستگاه میباشد و علاوه بر آنکه توده چربی و عضلانی بدن، آب کلی در بدن، BMI،BMR را مشخص می کند، قادر به نشان دادن مواردی همچون: چربی احشایی بصورت کمی کامل(که بسیار بسیار در مقاومت به انسولین و التهابات مربوط مهم و کاربردیست)، میزان آب داخل و خارج سلولی بصورت سگمنتال و نه کلی، شکل سلولی ( با محاسبه phase angle)که نمایه جدید و فوق العاده ارزشمندی در تخمین سلامت سلولی است، تورم سگمنتال اعضاء بدن و ﺑﺮآورد اینکه آﻳﺎ ﻧﺴﺒﺖ آب ﺧﺎرج ﺳﻠﻮﻟﻲ ﺑﻪ آب داﺧﻞ  ﺳﻠﻮﻟﻲ ﺑﻪ ﺑﺎزه ﻧﺮﻣﺎل آن رﺳﻴﺪه اﺳﺖ ، در پیگیریهای جلسات بعدی برای پی بردن به میزان تاثیر مداخلات مورد استفاده قرار می گیرد. البته در دفاتر مشاوره و کلینیک های تغذیه دستگاه های مشابه وجود دارند که فقط بخشی از توانایی های این دستگاه را دارا هستند و بدلیل قیمت بسیار بالای این دستگاه، بیشتر مراکز دولتی از آن استفاده می کنند.

         چقدر طول میکشد تا یک نفر به تناسب اندام مورد نظر برسد؟

پاسخ به این سئوال غیر ممکن است. هیچ کس نمیتواند چنین پیشگوئی نماید چرا که بدن ها با هم فرق دارند و حتی بدن یک نفر در زمانهای مختلف پاسخ های متفاوت به یک رژیم میدهند کمااینکه بسیاری از افراد این تجربه را دارند که مثلاً 5 سال قبل سریع لاغر میشدند اما الان بسیار سخت. علت مقاومت به لاغر شدن که مشخص شود، بدن به راحتی و زیبائی جواب خواهد داد. به نمونه هائی از مراجعین محترم که در سایت و اینستاگرام قرار داده ام مراجعه نمایید.

         آیا هزینه ها شامل بیمه می شود؟

متاسفانه تا امروز هزینه های مربوط به درمان چاقی (با نظام پزشکی متخصص تغذیه که تخصص لوکس محسوب می شود)توسط بیمه ها پرداخت نمی شود(و البته در تمام دنیا همین است) .

خواندن 1238 دفعه
آخرین ویرایش در 16 فروردين 1398
Super User

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره ما

درباره ما

دکتر سعيد اوسطي - متخصص تغذيه باليني

شيوه هاي کاهش وزن بدون رژيم هاي سخت با بهره گيري از علوم نوين در مجهزترين دفتر رژيم درماني در ايران


نشاني مطب:


سعادت آباد- بالاتر از میدان کاج- نرسیده به بیمارستان مدرس. بین خیابان عبقری دوم و باغستان دوم.پلاک 175.ساختمان پلیکان .  طبقه دوم- واحد 3

 

تلفن تعيين وقت:

22378481- - 26743100

شماره تلگرام 09123269636

ساعت جوابگويي 9-13 - 15-19

 ويزيت  با هماهنگی قبلی با مطب

 

 
تماس با ما