نمونه تست Inbody770- عضله چربی نمونه تست Inbody770- عضله چربی
Organic 12 شهریور 776

از تست Inbody770 چه چیزی عایدمان می شود؟ مطلب ویژه

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

BIA یا تجزیه و تحلیل مقاومت الکتریکی بدن روشی است که در آن از میزان گذر جریان الکتریکی از بافت بدن و تجزیه تحلیل آن بوسیله نرم افزار دستگاه، پارامترهای بسیاری را میتوان بدست آورد. اکثر دستگاهها مقدار عضله، استخوان، آب و چربی را محاسبه می کنند اما برای قضاوت درست نیاز به مقادیر یاد شده در تک تک اندامها داریم. خوشبختانه این چنین دستگاه هایی وجود دارند که خود من از InBody 770 استفاده میکنم که علاوه بر آیتم های فوق حتی قادر است میزان آب داخل و خارج سلول را هم به ما بدهد.(این مورد در تشخیص نوع ورم بدن بسیار مهم است). از همه جالب تر پارامتری بنام (Φ) Phase Angle که نمایه سلامت سلولهای بدن است توسط دستگاه نشان داده میشود. تمام این موارد برای سنجش تغییرات در بدن لازم است. با مثالهای واقعی زیر بهتر متوجه داستان می شویم.

ابتدا با ریپورت یا گزارش های واقعی InBody 770 کمی آشنا شویم.

ابتدا ریپورت اول مربوط به عضله، چربی

همانطور که ملاحظه میشود دستگاه مانند بقیه دستگاههای BAI(Bioelectrical Impedance Analysis )مقدار کلی آب و عضله و چربی را میدهد اما 4 مشخصه بسیار مهم دارد.

    1. دستگاه بر خلاف دیگر دستگاه های BIA با شش فرکانس(از یک کیلو تا هرتز تا 1 مگا هرتز) بدن را آزمایش میکند. این یعنی اینکه بافتی نیست که از دسترس دستگاه پوشیده بماند.

2-دستگاه قادر است چربی احشایی را محاسبه کند. این چربی در درون محفظه شکمی است و کسی نه آنرا میبیند نه توجهی دارد. این چربی مسئول بروز بیماریهایی مانند دیابت، قلبی عروقی و ... است. بجز روش بسیار گران و با تشریفات زیاد MRI، این دستگاه قادر به سنجش چربی احشاء است.

3-دستگاه قادر است علاوه بر محاسبه آب کل بدن و تک تک اندامها (که بقیه دستگاه های BIA نیز انجام میدهند)، آب داخل و آب خارج سلولی را محاسبه کند. این امکان بسیاربسیار مهم در کلینیک باعث می شود تا ورم و دلیل آن را تشخیص دهیم. در بررسی صفحه دوم ریپورت(مربوط به آب بدن) بیشتر متوجه خواهید شد.

4-محاسبه نمایه ای کم شناخته شده به نام Phase Angle(Φ که بیانگر سلامتی سلولهاست. 

این عدد بسته به نژاد افراد، بیماری هایی که داشته اند، سوءتغذیه یا رژیمهای سخت، نوع و میزان فعالیت فیزیکی و عوامل بسیار دیگر تغییر میکند. مثلا در فردی که تحت درمان سرطان بوده است به کمتر از 4

در دو نفر که دائم در رژیم بوده اند یکی خانمی از نژاد اصیل آذری که بین5 و  5/5 است و دومی خانمی با همان سن اما تهرانی!!!بین 4 و 5 !!

آذری

تهرانی

در فرد بسیار لاغر به کمتر از  4.6 !!

در فردی که ورزش دارد بالاتر از 6 و حتی در این مورد نزدیک 7 میرسد که بی نظیر است.

در مورد آخر Phase angle مربوط به شخصی ارائه می شود که واقعا کمیابند. شخصی با ورزش عالی و مستمر، سالم خور که اصلا اهل رژیم بازی و رژیمهای سخت و حتی نیمه سخت نبوده است. عدد بالای 7 و نزدیک 8 !!

در سایت مقالات مربوط به Phase Angle  قراردارد .

خواندن 3330 دفعه
آخرین ویرایش در 02 آذر 1397
Super User

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

درباره ما

درباره ما

دکتر سعيد اوسطي - متخصص تغذيه باليني

شيوه هاي کاهش وزن بدون رژيم هاي سخت با بهره گيري از علوم نوين در مجهزترين دفتر رژيم درماني در ايران


نشاني مطب:


سعادت آباد- بالاتر از میدان کاج- نرسیده به بیمارستان مدرس. بین خیابان عبقری دوم و باغستان دوم.پلاک 175.ساختمان پلیکان .  طبقه دوم- واحد 3

 

تلفن تعيين وقت:

22378481- - 26743100

شماره تلگرام 09123269636

ساعت جوابگويي 9-13 - 15-19

 ويزيت  با هماهنگی قبلی با مطب

 

 
تماس با ما